Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2020

Hastalar İçin Özel Hasta Yatağı

Özel Hasta Yatağı

Hastalar İçin Özel Hasta Yatağı üretimi yapıldığın da hasta kişiler tedavileri için yatmak zorun da kaldıkların da tamamen konfor için de yatarak hem kendileri hem de bakıcıları için son derece faydalı olmaktadır. Özel olarak üretilen hasta yatağı hareket etme özelliği sayesin de üzerin de yatan kişiye konfor sağladığı gibi hem de oturma pozisyonuna ya da yemek yeme gibi günlük ihtiyaçlarını karşılamasın da yardımcı olacaktır. Bunun gibi bir çok ihtiyacını karşılayamayan hastalara bakıcıları ekstra kuvvet uygulayarak hareket ettirir. Fakat bu özel yataklar da özellik ile motorlu olan modeller de el kumandası sayesin de motorlara komut vererek hareketi sağlayabilirsiniz. Her zaman farklı durumlar içerin de kalan sağlığını kaybetmiş kişiler için sağlığını geri kazanması için çok fazla ilgi gerekmektedir. Bunun da en önemlisi hasta kişiyi rahat ettirmekten geçmektedir.

hasta-karyolası

Hareketli Yataklar

Hastalar için üretilmiş olan yatakların en büyük özellikleri hareket etmeleridir. İster manüel isterseniz de elektrikli motorları bulunan modelleri seçerek hasta olan kişinin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Fakat motorlu olan hasta yatağı modelleri ile kullanım da oldukça rahat edebilirsiniz. Hastalar da rahat ederken kendilerini daha iyi hissederek tedavilerine odaklanıp daha hızlı bir süreç geçirebilirler. Motorlu olan modeller içerisin de yer alan iki motorlu dubalı korkuluklu sistemli yatak seçeneği en fazla tercih edilen ve ev ortamların da kullanımı pratik olandır. Bu yatak ile hasta olan kişinin her ihtiyacını karşılayabilir rahatça istirahat etmesini kolaylaştırabilirsiniz.  Aynı model üzerin de bulunan dubalı korkuluk sistemi ile hastaların yatakların dan düşmeleri engellenir ve bu korkuluklar tam 170 kg ağırlık taşıyabilir.

Manüel Ve Motor Seçimi

Kullanacağınız ortamlar ve kullanacağınız durumlara göre iyi analiz edip öyle satın almanız gereken kullanım seçeneği sunan yatakları hastanın durumuna göre de değerlendirebilirsiniz. Hastanın her zaman yanın da bir bakıcı bulunacak ise manüel model tercih edebilirsiniz. Manüel modeller motorlu olan modellere göre biraz daha ucuz olduklarından dolayı tercih edilebilir. Fakat hasta kişinin bilinci açık ise ve yanın da her zaman bir bakıcı bulunmayacak ise motorlu hasta yatağı tercih edilebilir. Hasta olan kişi el kumandasını kendisi kullanarak istemiş olduğu pozisyona gelebilir.