Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Eylül 2020

Hasta Yatakları Özellikleri

Hasta Yatakları

Hasta Yatakları Özellikleri yatan hastaların daha fazla hareket imkanına sahip olması için dizayn edilen, motorlu ya da manüel olarak sınıflara ayrılan hareket edebilme özelliği olarak üretilen modellerin hastalara faydalı olacak bir çok özelliği mevcuttur. Özellikle motorlu hasta yatağı kullanım açısından manüel olan modellere nazaran daha pratik olup müşteriler tarafından daha çok kullanılmaktadır. Hastaneler de ve diğer sağlık merkezlerinin hepsin de motorlu modeller kullanılmaktadır. Hasta için kullanılacak model de olması gereken özellikler içerisin de mutlaka baş tarafı hareket edebilmesi olmalıdır. Baş tarafı kalkan bir yatak ta hasta rahatça yemek yeme imkanı bulabilecektir. Ya da dik pozisyon alması gerekiyor ise yatağın sırt kısmını kolayca hareket ettirebilirsiniz. Bu hasta yatakları modellerinin en büyük özellikleri ise anti bakteriyel olmasıdır. Bu yataklar da kullanılan en büyük özelliklerin başın da gelen abs kaplama anti bakteriyel özelliği sayesin de hasta kişilerin bakımı ve temizliği daha kolay olmaktadır.

Hasta Yatakları İmalatı

Motorlu ve manüel modellerin imalatı sürecin de türkiye de bazı belli başlı firmalar bulunmaktadır. Fakat bu firmalar dan alacağınız hasta yatağı modelleri her hastaya uygun olacak diye bir şart yoktur. Hasta Yatakları Özellikleri bakımın dan imalat aşamasın da üretici firmaya isteklerinizi ve hastanızın nasıl rahat edeceği konusun da bilgiler verirseniz üretici firma vereceğiniz bilgiler ile hastanıza daha rahat yataklar üretecektir. Yatakların nasıl daha rahat ve pratik şekil de kullanacağınız imalatçı firmanıza iletebilirsiniz. Hasta yatakları genellikle kısa süreli ve uzun süreli tedavi görmek isteyen hastalar için kullanıldığı için her zaman daha güvenli ve konforlu olması gerekmektedir.

hasta-yatağı-tabanca-model

Teknik Bilgiler

Bir hasta için kullanılacak olan hasta yatağı modelin de belli başlı olması zorunlu olan özellikler mevcuttur.

  • Yatağın hareket edebilme özelliğine sahip olması gerekmektedir.
  • Pratiklik açısından elektrikli motorlu olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Serum askısı ve diğer sağlık malzemeleri için askılıkları bulunmalıdır.
  • Hareket edebilen tekerlekleri abs kaplı olmalıdır.
  • Mutlaka üst yatağı ful ortopedik olmalıdır.

Bu ana özellikleri mevcut olmayan yatakları kullanılmaması gereken modellerdir. Bir hasta için önemli olan faktör hareket edebilme özelliğine sahip olan yatak modelidir.

Kaynak : http://www.elitsaglikurunleri.com/hasta-yataklari/