Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2020

Hasta Yatağı Avantajları

Hasta Karyolası Artıları

Sağlıkları bakımından hastalık geçirmiş ve yatağa yatmak zorunda kalmış kişiler için üretilen yatak modellerinin diğer sıradan yataklara göre bir çok Hasta Yatağı Avantajları bulunmaktadır. Sıradan yataklar da yatan bir kişi en ufak bir ihtiyacın da bile bir kişinin yardımına ihtiyaç duymaktadır. Hasta yatağı kullanan bir kişi ise her hangi bir ihtiyacını yatağın üzerin de bulunan el kumandası ile çok basit bir şekilde yapabilmektedir. El kumandası ile ister baş tarafını isterse de ayak tarafını standart özellikli yatak ile hareket ettirebilir. Ayrı zaman da asansör ve trendelenburg özelliklerine sahip yatak modelleri de mevcuttur. Hasta yatağı modellerin de aynı zaman da özellik ile hareketli hastaların yataktan düşmesini engelleyen yan korkulukları da bulunmaktadır. Bu yan korkulukları yatağın şasesine monte ederek yaklaşık 130 kilo gram taşıma kapasitesine sahip olmasını sağlamaktayız. Yatalak hastaların en büyük sorunların dan olan devamlı yatmaya bağlı olarak terlemeden kaynaklanan sırtın da yaralar oluşmaktadır. Bu yaraları hasta yatağı üzerin de yatan kişileri sağa ve sola çevirerek terlemeyi önleyebilirsiniz.

Hasta Yataklarının Kullanımı

Her zaman özel üretim yatakların bir artısı bulunsa da özel yataklar da kendi araların da sınıflandırılmaktadır. Manüel ve elektrikli motor seçenekleri ile hastalara ve bakıcılarına kullanım seçeneği sunmaktadır. Büyük hastaneler ve sağlık merkezleri motorlu model seçeneklerini tercih etmektedirler. Daha kolay kullanım sunan bu modeller üzerin de yatan kişinin de yatağına kendi hareket ettirmesine ve kullanmasına olanak sağlar. Fakat manüel hasta yatağı bu olanağı sunmamak ile birlikte devamlı bir kişinin yardımına ihtiyaç duyulmaktadır. Büyük hastaneler bu sebepten dolayı manüel modelleri tercih etmezler. Fakat bazı sağlık merkezleri manüel modelleri tercih edebilmektedir. Ev ortamların da kullanacak olan kişiler için elektrikli motorlu olan modelleri tercih etmekteyiz. Hasta yatağı modellerinin elektrikli olanları daha pratik kullanılır ve kullanacak olan bakıcıya daha fazla avantaj sağlar.

Hasta Yatağı Tamiri

Kullanmış olduğunuz hasta yatağı ürününüz elektronik olduğundan dolayı belli bir zaman sonra kullanıma bağlı olarak arıza çıkartabilir. Böyle durumlar da üretici firmadan beklemiş olduğunuz desteği bulamadıysanız eğer hasta yatağı tamir servisimiz sizin için en kısa zaman da adresinize gelerek yatağınıza müdahale etmektedir. Böylelikle Hasta Yatağı Avantajları için de kullanmaya devam edebilirsiniz.

hasta-karyolası