Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2020

Hasta Yatağı Ankara

Hasta Yatağı Ankara

Günümüzde hasta yatağı denildiği zaman akla gelen ilk şey hastanın ya da refakatçınsın kendisini yormadan kolaylıkla ihtiyaç duyduğu yatış pozisyonuna ya da oturma pozisyonuna gelebileceği yataklar akla geliyor. Artık hastanın konforuna odaklanmış hastane ortamları hedeflenmekte ve hastayı fazla yormadan ihtiyaçlarını yerine getirebileceği bir ortam yapılmaktadır.

   Hasta Yatağı ve Faydaları

Hasta yatakları hastalarının konforunu ve tedavi süreçlerinde ki zorlukların üstesinden gelmeyi hedeflediği için tamimiyle elektrikli bir yapı ile donatılmış durumdadır. Hasta yatakları hastanın hemen başucunda yer alan yatak kumandası sayesinde basit yatış pozisyonlarını değiştirmesi için başka birinin yardımına ihtiyaç duymadan kendi işini halledebilecek bir teknik yapıya sahiptir. Ayrıca temiz yatak felsefesi ile üretilen bu yatakları bakterilerden arındırmak oldukça kolaydır. Bakteri tutmayan malzemeleri sayesinde hastanın yeni hastalıklara yakalanma riskinizde oldukça fazla azaltmakladır.

hasta-karyolası

  Hasta Yataklarının Teknik Özellikleri ve Opsiyonları

Hasta yatakların çok fazla seçenek vardır. Dışarıdan bakıldığında benzer görünen yataklar özellikleri ve opsiyonları baz olarak alındığında çeşitlilikleri artmaktadır. TV sehpası ve serum askısı gibi ekstra parçalar her yatakta olmadı gibi bazı yataklarda da opsiyonel olarak seçilebilmektedir. Ayrıca yatak içerisinde ki motor gücü 4000 N ile 6000 N civarlarında da değişmektedir. Yataklarda ayrıca 2 veya 3 motorlu seçeneklerde vardır. Çapraz fren sistemi kullanılan hasta yataklarında 4 tekerden fren mevcut olabilmektedir. Başlıların ABS ile kaplanarak silinebilir hale getirilmesi hijyen açısından oldukça önemlidir. Genel olarak alüminyum malzemeden üretilmektedir. En alçak seviyesi 45 cm olan yatakların en yüksek seviyesinde yaklaşık 95 cm civarındadır. Tüm bunların yanında bu detayların arasında yatak seçimini de doğru ve etkili yapmak isterseniz mutlaka deneyimli kurumlar ile çalışmanız gerekmektedir. Tecrübe sahibi olmayan yerler hasta yatağı gibi uzmanlık gerektirecek işlerde sizi zor durumlara sokabilmektedir. Bu nedenle hasta yatağı tercih ederken mutlaka işini bilen kişilerle çalışmalısınız. Elit Medikal gibi deneyimli yerleri tercih ederek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Hasta yatağı Ankara İlinde Elit Medikal den alınır.