Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2020

Hasta Yatağı Almadan Önce Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Hasta Yatağı Almadan Önce Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Yatarak tedavi olan hastalar için evlerde, hastane odalarında veya yoğun bakım ünitelerinde gerekli olan hasta yatakları, hastanın bakımını rahatlıkla yapmaya olanak sağlarlar. Birçok özelliği bulunan hasta yatağı seçilirken belli konularda dikkatli olunması gerekmektedir.

Kullanım Alanları

Hasta yatakları yalnızca hastane ve yoğun bakımlarda değil, yatarak bakılması gereken hastalar için evlerde de tercih edilmektedirler. Hasta yatakları seçilirken yatağı koyacağınız alana dikkat etmeniz, hastanızın ihtiyaçlarına uygun bir yatak seçmeniz, motorlu mu yoksa motorsuz bir model mi alacağınıza karar vermeniz gerekir. Ayrıca yatağın rahat temizlenebiliyor olması da size avantaj sağlayacak, yatalak hastalar için büyük önem teşkil eden hijyen koşulunu yeterli ölçüde sağlayacaktır. Eğer motorlu hasta yatağı alırsanız, el ile ayarlamaya ihtiyaç olmadan kumanda yardımıyla hastaya istediğiniz pozisyonu verebilirsiniz.

Motorlu yataklarda, manuel olanlara göre de daha fazla özellik mevcuttur. İki parçalı, dört parçalı olan yataklar vardır. Örneğin dört parçalı olanlar, karnı sıkıştırmazlar. Hastanıza uygun yatak seçimi yaparken, bu kriteri de göz önünde bulundurmanızda, alacağınız yatakta oturma pozisyonunun rahat olup olmadığına da dikkat etmenizde fayda var. Hasta yatağı İstanbul ilinde ve bütün illerde bulunan, kolay temin edilebilen bir üründür. Yatağın yanına hastaya ait ilaçları ve gerekli malzemeleri koyacağınızı düşünürsek, yatağın iki yanında da komodin benzeri bir ürün yerleştirmek için ve hastaya kolay erişmek için yaklaşık 75 santim boşluk olması gerekmektedir.

elit-medikal

Teknik Özellikleri

Hasta Yatağı Almadan Önce Mutlaka Bilmeniz Gerekenler konusunda hasta yataklarının motor sayıları farklılık gösterir. Kilolu bir hastanız varsa daha dayanıklı olan dual motorlu yatakları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Tekerleklerin kilit sisteminin olup olmadığını da mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Aynı şekilde kilolu hastaların kullanacağı yatağın tekerleklerinin iri olması lazımdır. Demir iskelete sahip olan hasta yataklarının, plastik ve ahşap görünümlü olanları da vardır. Ancak önemli olan, yatağın sağlam ve dayanıklı olması, uzun vadeli şekilde kullanım ömrüne sahip olmasıdır. Havalı yataklar, hastanın vücudunda yara oluşumunu önlemeye yardımcıdır. Sertliğinin hastaya uygun olmasına özen göstererek, yaylı, parçalı veya lazar kesim yataklardan uygun olanı tercih edebilirsiniz. Hasta yatağı için Elit Medikal, en güvenilir adrestir. Elit Medikal ile konforlu ve dayanıklı bir hasta yatağı satın almak mümkün.