Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Ekim 2020

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatarak tedavi olması gereken hastaların kullandıkları hasta yatakları, hastanın bakımının rahat bir şekilde yapılmasını sağlayan çeşitli fonksiyon ve özelliklere sahiptirler. Yanlış hastane yatağı seçimi, kişinin durumunu kötüye de götürebilir. O nedenle hasta yatağı seçerken dikkatli olunmalıdır.

Kullanım Alanları

Yatağı yerleştirirken her iki yanında da en az 75 santim boşluk kalması gerekmektedir. Hasta yatakları, yoğun bakımlarda, evlerde veya hastanelerde kullanılabilmektedir. Mevcut alana göre yatağın seçilmesi, kullanım açısından hem hastaya hem de bakan kişiye kolaylık sağlayacaktır. Motorlu mu yoksa manuel mi hasta yatağı alacağınıza öncelikle karar vermeniz lazım. Motorlu ve uzaktan kumandalı olanlar, hastanın pozisyonunu değiştirmede avantaj sunarlar. Ayrıca manuel olanlara göre daha fazla özellik barındırırlar. Manuel olanda hastaya poziyon verilirken yatakta bulunan kollar kullanılır. Hastanın kilosuna uygun olan hasta yatağını seçmek, aynı zmanda uygun motorlu olanı seçmek demektir. Örneğin iki motorlu yataklar, dual motorlulara göre daha güçlü ve sağlamdırlar. Tekerlekler, hasta yataklarında atlanmaması gereken bir diğer detaydır. 4 tekerlekli yataklar, mutlaka kilit sistemine de sahip olmalıdır. Yere sabitlenmesi önem arz eden karyolalarda kilolu hastalar için iri ve dayanıklı tekerleklerin bulunması gerekmektedir. Hastane yatağı İstanbul başta olmak üzere her ilde ulaşılması mümkün olan bir üründür. Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler konusunu takip edebilirsiniz.

hasta-yatağı-tabanca-model

Teknik Özellikleri

Hasta yataklarının, lazımlıklı olanları da vardır. Motor sayısı değiştikçe fonksiyonları da farklılık gösteren hasta yatakları, demir iskelete sahiptirler. Demir ne kadar kalınsa yatak da o kadar sağlam demektir. Eğer hastanız kilolu ise, sağlam bir yatak almaya özen göstermeniz gerekir. Püskürtme boya ile kaplanmış yatakların kalitesiz olabileceğini göz önünde bulundurarak, fırın boyamanın tercih edildiği yataklara yönelin. Dış kaplaması plastik veya ahşap olan hasta yatakları da vardır ki bunlar görüntü itibariyle de şıktırlar. Hasta karyolası üzerine sert şiltelerin konulması gerekir. Yatağın çökmemesi için bu önemlidir. Lazer kesim yataklar, parçalı yataklar, süngerli veya yaylı yataklar, hasta yataklarına konulan yatak çeşitlerindendir. Elit Medikal, hastanıza uygun, kaliteli, konforlu hasta yatağı alabileceğiniz ideal adreslerdendir. Elit Medikal’den güvenli bir şekilde hasta yatağı satın alabilirsiniz.