Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2020

Hasta Karyolası Nedir?

Hasta Karyolası Nedir?

Hasta ve yatalak hastaların bakım ve tedavilerinde evde veya hastanelerde kullanılan yataklara verilen genel bir isimdir. Normal karyolalardan farklı olan hasta karyolaları; hastayı koruyan, konforunu sağlayan, rahat etmesi için çeşitli aparatları olan komplike bir yatak türüdür. Hastane karyolaları fonksiyonları ve özellikleri bakımında iki ana kategoriye ayrılırlar. Firmamızı arayarak hasta karyolası İstanbul konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hasta Karyolası Çeşitleri

Manuel ve elektrikli olmak üzere iki ana çeşit hasta karyolası bulunmaktadır. Manuel hasta karyolaları elle çalıştırılan ve çalıştırılması için başka bir kişinin gücüne ihtiyaç duyan çeşitlerdir. Elektrikli hasta karyolalar ise motorlu olup kumanda ile çalışmaktadırlar. Son dönemlerde özellikle kullanım kolaylığı açısından ağırlıkla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Web sitemizde ihtiyacınıza uygun bir çok çeşit hasta karyolası çeşitleri bulabilirsiniz.

Hasta Karyolası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğru seçilmiş bir hasta karyolası hem hasta hem de hastaya bakan kişi için çok bir rahatlık ve kolaylık sağlamaktadır. Bir hasta karyolası seçerken şu noktalara dikkat etmek önemlidir;

  • Hastanın, hastalığına uygun iş için gerekli işlevleri var mı? Mesela ayakları yukarıda yatması gereken bir hasta için bu yatış sitiline uygun yatak seçilmelidir.
  • Hasta karyolasının boyutu, konulacak yere uygun mu?
  • Hasta karyolasının kapasitesi hastanın kilosuna uygun mu?
  • Teknik servis ve yedek parça hizmetleri var mı?
  • Hasta karyolasının garantisi var mı? Özellikle Elektrikli hasta karyolası seçilecek ise kaliteli bir motor sistemi sistemine bakılmalıdır.
  • İskeleti sağlam mı? Hasta karyolasının iskeletinin demirden olması ve kaynak yerlerin kalitesi dayanıklılığı açısından önemlidir.
  • Hasta karyolasının dış kaplaması ve boyası kaliteli mi? Ucuz boya ve kaplamalar sökülebilir bu da hasta karyolasının dayanıklılığını azaltır.
  • Tekerlekleri dayanıklı ve kaliteli mi? Zeminde kaymayan ve en az iki adet kilit mekanizmalı tekerlek sistemleri seçilmelidir.

Yukarıda maddeler halinde sıraladığımız unsurlar yanında, hasta karyolasına koyulacak yatak / şilte seçimine de dikkat edilmelidir. Karyolanın hareketlerine uygun şilte seçilmelidir.

 

Firmamız deneyimli ve uzman ekipleri ile tüm hasta yatakları için servis imkânı sağlamaktadır. Hizmetini verdiğimiz tüm hasta karyolaları garantilidir.

elit-medikal

Firmamız siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve bütçesine uygun hasta karyolası modelleri hizmet vermektedir. Hasta Karyolası Nedir? Kaliteli ürünler, hızlı servis ve bütçe dostu bir amaç belirlemiş firmamız hasta karyolası İstanbul olarak size konusunda uzman personeli ile uygun çözümler sunacaktır.