Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2020

Hasta Karyolası İmalatı

Hasta Karyolası İmalatı

Hasta karyolası hastaların rahat etmeleri baz alınarak üretilmiş özel ürünlerdir. Geçici ya da kalıcı olarak hasta yatağı kullanımına ihtiyaç duyan hastalar ve yakınları tarafından tercih edilen hasta karyolaları işlevsel olarak diğer karyolalardan farklıdır. Hasta karyolası İmalatı hastaların rahat etmeleri için engelleyici korkuluklar ya da başlıklar gibi özel unsurlarla gerçekleştirilir.

Hasta Karyolası Kullanım Alanları

Hasta karyolaları geçici ya da kalıcı yatak kullanımının gerekli olduğu durumlar için üretilmiş ürünlerdir. Hastanın ihtiyaçları ve tercihleri doğrultusunda çeşitli seçeneklerle üretilen hasta karyolaları yine tercihe bağlı olarak kiralanabilir ya da satın alınabilir.

Hasta Karyolası Özellikleri

Hasta karyolaları çeşitli şekillerde ve modellerde üretilerek kullanıcının isteğine göre tercih edilmektedir. Hasta karyolalarını lazımlıklı, tek motorlu, çift motorlu, üç motorlu ki bu model asansörlü hasta karyolaları olarak da bilinir, manüel ve elektrikli olarak sınıflandırılabilir. Manüel hasta karyolaları elle hareket ettirilen karyolalar dır.

Elektrikli ya da kumandalı modellerden fiyat olarak daha uygun olması sebebiyle hastalar ya da hasta yakınları tarafından tercih edilebilmektedir. Motorlu hasta karyolaları ise elektrikli ve kumandalı olarak ayrılabilir. Yine iki motorlu, üç motorlu, dört motorlu ya da yoğun bakım elektrikli hasta karyolası olarak da sıralanabilir. İki motorlu hasta yataklarında yatağın baş ve ayak kısmı hareket ettirmektedir. Dolayısıyla hastanın uyanık olduğu vakitlerde baş kısmı kaldırılarak kolayca yemek yemesi, televizyon izlemesi mümkün olmaktadır. Ayak kısmının hareketi sayesinde de ayakların dinlenmesi ve yara oluşumunun önlenmesi için oldukça avantajlıdır. Üç motorlu hasta yataklarında ise baş ve ayak kısımlarının hareket etmesine ek olarak genel olarak karyola iskeletinin aşağı ya da yukarı doğru hareket etmesi mümkün kılınmıştır. Bu da hastanın karyolaya transferi açısından oldukça avantajlı bir seçenektir. Dört motorlu hasta karyolalarında tüm bu özelliklere tredelenburg özelliği eklenirken yoğun bakım karyolaları ise genel olarak hastanelerce tercih edilir.

Elit medikal farklı seçenekler ve uygun fiyatlar ise hasta karyolası İstanbul içi satın alma işlemi yapabileceğiniz seçkin bir kurumdur. Elit medikal aracılığı ile farklı seçenekler arasından hastanıza uygun karyolayı seçerek tedarik edebilirsiniz.